Школа без булінгу

«Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

Закон України «Про освіту», стаття 1, пунт 1, підпункт 31)

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

Наказ МОН України від 28.12.2019 №1646 “Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти

Наказ МОН України від 26.02.2020 № 293 “Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти"

Лист МОН України від 14.08.2020 № 1/9-436 “Про створення безпечного освітнього середовища в в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)"

Лист МОН України від 11.04.2020 № 1/9-207 “Роз’яснення щодо застосування наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 №1646"

Наказ “Про організацію pоботи щодо протидії булінгу (цькуванню) в школі на 2023/2024 н. p”.

План заходів школи, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

Наказ “Про створення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в школі

Наказ “Про внесення змін до наказу по школі від 31.08.2023 №163 ”Про створення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в школі""

Правила поведінки здобувачів освіти у школі

Порядок подання та розгляду (з урахуванням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування)

Заява у разі виявлення факту булінгу

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в школі та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

Все про булінг та захист прав дитини:

Як відрізнити булінг серед інших ситуацій?

Булінг та кібербулінг у підлітковому середовищі. Статистичні дані щодо булінгу серед підлітків України

Кібербулінг - що це та як зупинити?

Кампанія проти кібербулінгу

Організації, які займаються проблемами булінгу в Україні

Захист прав дітей під час війни

"Дитина не сама: інструкція з турботи”

Кодекс безпечного освітнього середовища

Як допомогти дитині, яка стала жертвою булінгу

Що робити, якщо ваша дитина - агресор

Як допомогти дитині, яка стала жертвою кібербулінгу

Куди звертатись при порушенні прав дитини?

Скринька довіри

Для вирішення питань, що стосуються збереження життя і здоров‘я, захисту прав та інтересів дитини Ви можете звернутись до директора школи, його заступників, практичного психолога, соціального педагога, класного керівника.

Якщо учителі та адміністрація не вирішили проблему – звертайся із заявою до поліції.

Якщо необхідна психологічна допомога – зверніться на Національну дитячу «гарячу лінію» 116 111.

Якщо необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до єдиного контактцентру безоплатної правової допомоги

0 800 213 103.

Телефони гарячих ліній:

Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00)

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335